Veronika Kacíková před stánkem se zmrzlinou a čepovaným pivem.
Pumpa v Kounově opět otevřena
KOUNOV. Doplnit pohonné hmoty, směs do ostřikovačů nebo se osvěžit točenou zmrzlinou a dát si kávu můžete od 1. června opět i na benzínové čerpací stanici Ona v Kounově. Název pumpy zůstává zachován, protože Simonu Černou, která ukončila činnost ke konci loňského roku, nahradila další sympatická dáma Veronika Kacíková.
„Otevřeli jsme 1. června. Postupně zaplňujeme shop, 5. června přivezli pohonné hmoty a zmrzlinu, takže odpoledne se rozjel vlastní provoz čerpací stanice. Otevřeno máme od pondělí do neděle, zatím od 7 do 20 hodin, víkendy od 8 do 20. Naším cílem bylo zachovat všechny služby, které tady zavedla naše předchůdkyně Simona Černá. Nabízela kromě pohonných hmot a občerstvení i zahradnické potřeby. Ale musíme postupně. Zatím máme točenou zmrzlinu od firmy Toje, čepované pivo z pivovaru Březňák a zatím si ho lidé chválí. Postupně bychom chtěli zavést i párky, hranolky, kávu. A ze služeb bychom chtěli obnovit Balíkovnu, Allegro a Zásilkovnu,“ vysvětluje pumpařka.
Veronika Kacíková pochází z Mostu a v okolí Kounova mají s manželem chalupu. „Mít pumpu byl vždycky můj sen a když jsme hledali, nikde nic volného nebylo. A pak jsme se jednou dali do řeči s paní Černou a dá se říct, že jsme si hned hodně ,sedli’. Je to fajn ,baba’. A když se rozhodla skončit, řekla jsem si, že to zkusíme po ní převzít. Je to takový můj projekt, manžel je mi oporou, takže si vlastně plním svůj sen,“ prozrazuje Veronika a doplňuje i další plány: „Vybavení stávajícího dětského hřiště se bude stěhovat do Milostína, paní Černá ho prodala obci. Takže my si vybudujeme svoje posezení, které by se dalo využívat i v zimě, podle toho, co nám stavební úřad povolí. A doplníme i hrací prvky pro děti.“
Pavel Sklenička