Parkování i s Easy Park

RAKOVNÍK. Na minulém zasedání zastupitelstva bylo úřadu uloženo zpracovat návrh rozšíření možností úhrady parkování v centru města formou online platby. V pondělí 8. června se zastupitelé dozvěděli výsledek.

„Jednali jsme se dvěma potenciálními partnery, a to společností Parkum, která byla doporučená společností AS Parking, dodavatelem našeho parkovacího systému. A druhá nabídka je od společnosti Easy Park. Rozhodli jsme se přistoupit na Easy Park,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku města Markéta Dubinová.

Veroniku Kronich (Změna pro Rakovník), která patřila mezi iniciátory změny, zajímalo, proč byla vybrána varianta, při níž jdou náklady za provedení platby za plátcem parkování. „Druhá možnost byla, že by náklady spojené s platbou šly za městem. My jsme rozhodli o variantě, kdy náklady hradí plátce parkovného. Kdo se rozhodne, že chce použít online platbu, tak ať ji používá. Samozřejmě to bude mít dražší, než kdyby vystoupil z auta a zaplatil u stojanu,“ dodal Luděk Štíbr (ODS). Pro rozšíření možností platby pomocí mobilní aplikace hlasovalo 18 členů zastupitelstva.

Pavel Sklenička

« Zpět