Nehoda u Kněževsi: čtyři zranění
KNĚŽEVES. Zásah všech složek záchranného systému si vyžádala nedělní nehoda u Kněževsi. V 17.30 jel ve voze Cupra Ateca od Kněževsi směrem na Rakovník sedmapadesátiletý řidič z Rakovnicka. Kousek za městysem při jízdě usnul, vjel vpravo do příkopu a narazil do betonové propusti sjezdu na vedlejší cyklostezku.
Ve voze byly čtyři osoby. Při nehodě došlo ke zranění řidiče a spolujezdkyně – oba byli převezeni sanitkou do nemocnice v Rakovníku. Na zadním sedadle seděly další dvě nezletilé spolujezdkyně. Jedna byla převezena letecky se zraněním do nemocnice v Motole. Druhá sanitkou do nemocnice v Rakovníku.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z Kněževsi. Dvě osoby musely být z vozidla uvolněny vyprošťovací technikou. Na místě došlo k úniku oleje, který hasiči zlikvidovali sorbentem. Alkohol u řidiče vyloučili dopravní policisté dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 600 tisíc korun. Případ skončí ve správním řízení.
Podle Policie ČR a HZS -slv-