Vyznamenání za zásluhy předal starosta

NOVÉ STRAŠECÍ. Na návrh radních města došlo v pátek 5. června k ocenění občanů, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj Nového Strašecí. Ve slavnostním sále městského úřadu jim ocenění předal starosta Karel Filip.

Zlaté W krále Vladislava II. II. třídy za zásluhy města v oblasti kultury dostal MUDr. Jan Stráský – spoluzakladatel souboru Čtyřlístek. Do roku 1988 působil jako vedoucí taneční složky a dnes archivuje veškerý materiál souboru.

Zlaté W krále Vladislava II. III. třídy za zásluhy o rozvoj města v oblasti školství získal Mgr. Petr Bouška. Na zdejším gymnáziu působil 26 let a svou pedagogickou činností přispěl k dobrému renomé školy.

Zlaté W krále Vladislava II. III. třídy za zásluhy o rozvoj města v oblasti školství a převzala Mgr. Věra Bradáčová. Na zdejší škole působila nepřetržitě od roku 1969 do roku 2025. Ve své pedagogické praxi zdůrazňovala hodnoty jako je úcta, poctivost a vzájemná důvěra.

Zlaté W krále Vladislava II. III. třídy za zásluhy o rozvoj města v sociální oblasti převzala Julie Adltová. Ve farní charitě organizuje potravinovou pomoc a stojí po boku lidí, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

Zlaté W krále Vladislava II. III. třídy za zásluhy o rozvoj města dostal Ing. Jiří Hubka. Je dlouholetým předsedou spolku včelařů. Spolek sdružuje včelaře z osmi obcí a pracuje dobře i s mládeží. Organizuje akce jako Léčení včelstev, Dny otevřených dveří a tzv. Domednou.

Zlaté W krále Vladislava II. III. třídy za zásluhy o rozvoj města převzal Vladimír Veselý. Členem hasičů je od roku 1966. Jako hasič a strojník byl u stovek zásahů. Aktuálně působí jako člen výboru.

Pamětní plaketu města s právem nosit zlaté W za zásluhy o rozvoj města získal František Šitta. Pracoval 22 let v technických službách města jako zástupce vedoucího a jako mistr na place. Jeho technické a organizační schopnosti byly oporou pro celý pracovní kolektiv.

Pamětní plaketu města s právem nosit W za zásluhy o rozvoj města v oblasti sportu obdržela Bc. Martina Řepková – reprezentantka České republiky ve florbale a dvojnásobná vícemistryně Švýcarska. Se sportovní činností začínala v Novém Strašecí.

Pamětní plaketu města s právem nosit zlaté W za zásluhy o rozvoj města v oblasti sportu převzal Luboš Lacina. Je dlouholetým trenérem boxu a pod jeho vedením dosahují jeho svěřenci sportovních úspěchů na regionální, republikové i mezinárodní úrovni. Pro mladé boxery je pan Lacina životním vzorem.

Sláva Vaic

« Zpět