Při 1. ročníku zahrála se studenty gymnázia americká kapela U.S. Air Forces in Europe.
25. června – celodenní program pro děti, školy i kolemjdoucí
Gymnázium chce roztančit Rakovník
RAKOVNÍK. Možná vám to připadá nadneseně: Copak to lze, roztančit celé město? Na druhou stranu k mládí patří ambice. Studenti rakovnického gymnázia již v předchozích dvou ročnících dokázali, že vytvořit program plný hudby před samotnou školou jim nedělá problémy. Tak proč se při 3. ročníku akce Roztančíme město neposunout zase o kousek dál.
Ve čtvrtek 25. června už budou školní vysvědčení napsaná a žáci i učitelé se budou těšit na prázdniny. Než se na dva měsíce rozutečou, je správná doba na muziku a tanec. „Letos vytvoříme celodenní program. Dopoledne to budou aktivity pro studenty gymnázia, mateřské a základní školy, následně před školou vystoupí kapely. Hudební program pojede přes celý den. Večer vyvrcholí vystoupením Ideal Bandu,“ přibližuje Ondřej Bureš z třídy C3B.
Akce slavnostně odstartuje od 9 hodin vystoupením Domova Ráček. Po nich budou následovat dvě kapely (Školní a Robotická) a v 10.45 se můžete těšit na kapelu rakovnické ZUŠ Gripends. Kolem poledne vystoupí Učitelská kapela, formace Black Birds a ve 13.05 Blondýna a po ní Trio.
Odpolední program přitvrdí ve 14.55 skupinou Sixpack a po krátké proložce Školní kapelou bude v 16.30 pokračovat Pick Up Lines. Od 17.30 bude prostranství před gymnáziem patřit Ideal Bandu a večerní program ukončí The Followers (19.45–20.45).
Kromě kapel budou před budovou gymnázia a v ulici Martinovského prodejní stánky, připraveno je malování na obličej, fotokoutek, karaoke, chill-out zóna a taneční work shop.
Veškerý výtěžek z prodávaných výrobků a dobrovolného vstupného půjde Domovu Ráček. „Akce je připravena i pro veřejnost. Bude to příjemné setkání obyvatel Rakovníka a propojení generací skrze hudbu,“ dodává za organizátory Žofie Kodetová z třídy C2A.
Sláva Vaic