Foto

Jaroslav Mikoláš s manželkou Irenou a oceněním, které mu bylo předáno na Pražském hradě.

 

Firma Lupofyt se dostala mezi Českých 100 nejlepších

Další ocenění zemědělské společnosti

CHRÁŠŤANY. Zemědělská společnost Lupofyt získala další ocenění za svoji práci. Tentokrát uspěla v soutěži Českých 100 nejlepších. Mezi špičky českých firem se v letošním 27. ročníku, jako jediná zemědělská společnost, probojovala v oborové kategorii – Životní prostředí, zemědělství, potravinářství. Spolumajitel firmy Jaroslav Mikoláš v tom vidí nejen úspěch firmy, ale celého českého zemědělství.

Vyhodnocení letošního ročníku se uskutečnilo v pátek 2. prosince ve Španělském sále Pražského hradu. Sešly se tu významné osobnosti jak z podnikatelského prostředí, tak i veřejného života. „Cílem soutěže je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české firmy, podniky či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků,“ stojí na webu soutěže.

A v oborové kategorii uspěla právě firma Lupofyt. „Toto ocenění beru jako prezentaci celého zemědělství. Do soutěže jsme šli nejen proto, aby byla vidět firma Lupofyt, ale celé zemědělství. Protože o zemědělství se nemluví moc hezky, lidé si ani neuvědomují, že za plnými obchody stojí právě zemědělci, kteří pracují o víkendech, v zimě, v létě, každý den, jak je potřeba. Jsme tu pro lidi, staráme se o krajinu a vyrábíme kvalitní, zdravé a chutné potraviny. Ale pokud je lidé nebudou kupovat, jsme tu zbyteční,“ vysvětlil Jaroslav Mikoláš.

Samotnému ocenění předcházela konference s názvem „Klíčové faktory úspěchu“. „Dopoledne proběhla konference významných manažerů. Mezi nimi byl například předseda představenstva ČEZu, policejní prezident nebo majitel společnosti Mattoni. Na závěr jsem i já vystoupil v diskuzi. Mluvilo se o životní úrovni, o úspěchu, ale za celý den nebylo řečeno ani slovo o zemědělství. Takže jsem chtěl vysvětlit těm kapitánům průmyslu, ale i lékařům a dalším, jak je zemědělství důležité, a na rozdíl od automobilů či televizí, je k životu nutné,“ řekl

Řeč přišla samozřejmě také na drahé energie a na greendeal. „Já za greendeal v zemědělství považuji to, že by se potraviny měly v regionu vyrobit, zpracovat i sníst. A ne že se budou po světě převážet potraviny, které si tady umíme vyrobit,“ řekl a dodal: „U nás máme nastavené kontrolní mechanismy tak přísně, že tu máme opravdu kvalitní potraviny. Stejně tak používáme nejméně chemických hnojiv. Ale lidé o tom musejí vědět. Proto jsem tam vystoupil, abych na to upozornil. Byl jsem rád, že lidi to zajímalo a chtěli o tom diskutovat. Z toho jsem měl velice dobrý pocit.“

Renáta Fryčová

« Zpět