Při ztrátě se obraťte na městskou

RAKOVNÍK. Na oddělení ztrát a nálezů města je aktuálně evidováno kolem sto osmdesáti předmětů. Suverénně vedou mobilní telefony, další v pořadí jsou klíče, peněženky s doklady, svršky… Jak se má vlastně člověk zachovat, když něco cenného ztratí? Nebo naopak nalezne?

Minulý týden se k nám do redakce dostal příběh ženy z Chluma u Rakovníka. Pravidelně chodí nakupovat do supermarketu Albert. Na to, že zde 12. ledna ztratila peněženku s občankou, všemi doklady a hotovostí 2000 korun, přišla až po pár dnech.

Jako první ji napadlo zavolat do prodejny, kde jí řekli, že peněženku nenašli. Tím žena považovala věc za vyřízenou a doklady si nechala udělat nové.

Po deseti dnech ji při nákupu v Albertu uviděla prodavačka, která předtím peněženku našla. „Paní, už máte ty doklady? Odnesla jsem je ještě ten den na městskou policii,“ sdělila překvapené ženě, která si je v minulé pondělí dodatečně vyzvedla.

Že ochotná prodavačka z Alberta odnesla 12. ledna doklady na služebnu, nám potvrdila i tisková mluvčí města. „Sloužící hlídka doklady včetně finanční hotovosti převzala, nafotila a zapsala do knihy událostí ,“ sdělila nám Kateřina Hradilová.

Zároveň uvedla, že pokud si dotyčná osoba doklady v dohledné době nevyzvedne, je o věci sepsán úřední záznam a celá událost předána na městský úřad. „Pokud se jedná o občana Rakovníka, případně o ‚osobu známou‘, je kontaktována nebo jí jsou doklady dovezeny. V tomto případě se nejednalo o občanku Rakovníka,“ sdělila nám tisková mluvčí postup, který najdete i na stránkách města.

V praxi je prý běžné, že pokud lidé ztratí doklady, sami kontaktují služebnu MěP a ptají se, zda se doklady nenašly. Pokud někdo najde doklady, peněženku, mobil či cokoliv jiného, je nejlepším řešením donést věc na služebnu MěP, kde se o všem pořídí záznam.

Sláva Vaic

« Zpět